Mermerin Lideri Fark Yaratıyor

Yüksek performanslı, ekonomik ve çevre dostu iş makinalarının mermer sektöründeki ağırlığı giderek artıyor. Volvo ve Terex güvencesindeki iş makinaları da bu alandaki verim ve üretkenliğin en üst seviyeye çıkarılmasında kayda değer bir rol oynuyor.

Mermer sektöründe faaliyet gösteren firma ve operatörlere, “İş makinalarında hangi özellikleri arıyorsunuz?” diye sorulsa; şüphesiz cevaplar yüksek performans, dayanıklılık, yakıt tasarrufu, güç ve konfor olarak sıralanır. Mermer sektöründe ihtiyaç duyulan kıstasları önceden görerek, mermerle ortak bir dil geliştiren Volvo ve Terex de sektörün aktörlerine sunduğu zengin ürün yelpazesi ile kullanıcılarına mutlak başarı sunuyor.

Volvo segment image wheel loaders in block handling

Volvo’nun mermerde efsane ikilisi olarak tanınan L180H Marble ve L220H Marble, sektörde parmakla gösterilen bir noktaya ulaştılar bile. Makinaların sahip olduğu opsiyonel bom süspansiyon sistemi (BSS), verim ve üretkenliği en üst seviyeye çıkarıyor. D13E Dizel Motor V-ACT motoru ile uyumlu aktarma organlarına ve hidrolik sistemlere de sahip olan makinalar oldukça güvenilir. Şantiyelerdeki zorlu çalışma şartları ve uzun çalışma saatlerine rağmen makinaların sağladığı konfor, operatörlerin takdirini kazanmış durumda.

2

Mermerle uğraşan hemen herkesin bir şekilde kulağına ulaşan Volvo L350F de yüksek performansı ve yakıt ekonomisi başta olmak üzere kullanıcısına sunduğu birçok özellikle oldukça popüler. Sarsıntısız vites geçişi ve düşük yakıt tüketimi sağlayan yeni şanzımanı, seri ve hassas direksiyon sistemi, daha iyi koparma gücü ve uzun hizmet ömrü sağlayan bom sistemi, güvenilir ıslak disk frenleri ile bakım kolaylığı onu mermercilerin ilk tercihi haline getiriyor.

3

Volvo’nun mermer sektörünün hizmetine sunduğu EC350DL ekskavatörü, fazla yakıt tüketimini önleyen D8K dizel motoru ve gelişmiş makina takip sistemiyle gücü tek adreste buluşturuyor. İhtiyaç anında devreye giren hidrolik güç arttırma sistemi de onu tercih edilir kılan başlıca özelliklerinden. En zorlu ağır iş uygulamalarının üstesinden gelmek, yakıt ve iş süresinden tasarruf etmek EC350DL ile hayal değil.

4

Mermerin parlayan yıldızları olarak tabir edilen EC380DL ve EC480DL; uyumluluk, dayanıklılık, tasarruf ve güç arayanların en önemli iş ortağı. D13F dizel motorları ve geliştirilmiş hidrolik sistem özellikleriyle donatılan bu makinalar, şartlar ne kadar zorlu olursa olsun daha fazla kazı gücü ve daha kısa iş çevrim süreleriyle mermer ocaklarında çalışma koşullarını iyileştirirken; konfor, görüş açısı, kumandalara kolay erişim sağlayan kabinleriyle de operatörlere üstün çalışma ortamı sunuyor.

5

EC700CL de yarattığı değerle sektördeki farklı deneyim arayışlarına cevap verebilen makinalardan. D16E dizel motoru, 470 beygir gücündeki motor gücü ve 374 kN’lik koparma kuvvetiyle adeta mermer ocaklarının Herkül’ü. 72 bin kg’lik çalışma çalışma ağırlığı ve 7,25 metrelik kazı derinliği gibi birçok özelliğiyle kendini ispat eden EC700CL, sağladığı tasarrufla da bir ekskavatörün neler yapabileceğinin kurallarını yeniden yazıyor.

6

Volvo’nun belden kırma kaya kamyonları A25G ve A30G, mermer sektörü için biçilmiş kaftan. A25G’nin motoru 315, A30G’nin ise 355 beygir gücünde. Bunun yanında A25G modeli 24 bin kg, A30G de 28 bin kg’lik kasa taşıma kapasitesine sahip. Her iki kamyon 53 km/h’lik hızları ve 12 saniyelik yüklü kasa boşaltma süresiyle de kullanıcılarına daha güçlü, daha seri ve daha tasarruflu bir çalışma imkanı sağlıyor.

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Terex Artık Ascendum Çatısı Altında

ASCENDUM Makina; beko loder sektörünün en önemli markalarından olan Terex ile işbirliğine adım attı. ...

16 Haziran 2016

Metso Outotec Ascendum Makina Güvencesiyle Türkiye’de

Ascendum Makina kırma eleme ekipmanlarının lider üreticisi Metso Outotec’in Türkiye...

Ascendum Online Etkinlikle Basınla Buluştu

Ascendum Makina, dijital ortamda gerçekleştirilen ve iş makineleri sektörüne öncül...

Freni Boşalan Silindir Karayolunda Tehlike Saçtı

Frenleri boşalan silindir karayolundaki araçlar için büyük tehlike oluşturdu. Sosyal...

O Tam Bir Efsane

Dayanıklılığının yanı sıra doğru kullanımı ve bakımı sayesinde uzun yıllard...

Ekskavatör Kovası Kapak Açtı

Şişe açma yarışında yeni bir boyuta geçildi. Gaziantep’te bir iş makinası üret...

İş Makinası Devrildi Operatör Altında Sıkıştı

Sakarya’nın Pamukova ilçesinde bulunan bir taş ocağında iş makinası devrildi. Ter...

Çöpten Bulduklarıyla İş Makinası Maketi Yaptı

15 yaşındaki Hope Emmanuel Frank, yaşadığı bölgedeki malzemeleri kullanarak paletli...

Hitachi’nin Yeni Lastikli Yükleyicisi ZW550-6

Hitachi’nin maksimum 47 bin 780 kilogram çalışma ağırlığına sahip olan yeni last...

Yıkım Çalışması Yapan İş Makinası Devrildi: 1 Yaralı

Maltepe’de yıkım çalışması sırasında iş makinası devrildi. Kaza sonucunda kabi...

Ascendum 60. Kuruluş Yılını Kutluyor

1959 yılında kurulan ASCENDUM bu yıl 60. yaşını kutluyor. GO (ileri) mottosu temel a...

Operatör Olarak Çalıştığı Belediye’ye Başkan Seçildi

Operatör olarak çalıştığı belediyeye başkan seçildi. Geride bıraktığımız Mah...

Muş’ta 6 Metrelik Karla Mücadele Sürüyor

Muş’ta karla mücadele sürüyor. Yer yer 6 metreyi aşan karlı yolları temizlemek ü...

Case CX500C İlk Kez Mermer Fuarı’nda

Case CX500C paletli ekskavatör ilk kez İzmir Mermer Fuarı’nda tanıtıldı....