Madende Güç Volvo’da

Günümüzde birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Pullukçu firması, madencilik alanında da 32 yıllık bir tecrübeye sahip. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren H. Burak Pullukçu’ya göre bu başarının altında yatan en önemli sebeplerden biri Volvo iş makinaları.

Farklı sektörlere yaptıkları yatırımlarla Trakya’da bölge ekonomisine değer katan Pullukçu firması, 1985’ten bu yana yer altı madencilik çalışmalarına devam ediyor. Bölgenin önemli kömür ocaklarına ev sahipliği yapan Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde “İbrice Maden İşletmeleri” olarak yürüttükleri açık ocak kömür maden işletmeciliği de bölgenin önemli işverenlerinden biri olduğunu gösteriyor. Yıllık 600 metreküplük değerli madenin yeryüzüne çıkarıldığı ocakta, bunların yüzde 75’i farklı boyutlarda yıl boyunca piyasaya sunuluyor.

madende-guc-volvo

Pullukçu firmasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren H. Burak Pullukçu aynı zamanda Malkara Bölgesi İBRİCE Maden açık ocak kömür işletmeciliği yönetiminde de söz sahibi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Pullukçu, “Trakya bölgesinde hava şartları ulaşımı ve üretimi olumsuz etkiliyor. Ancak sahip olduğumuz makina parkı ve üretim kapasitemiz her koşulda müşteri ihtiyaçlarını karşılamamızı sağlıyor” diyor. Zira toprak yapısındaki kil yoğunluğu sebebiyle Türkiye’nin en zorlu sahalarından bir olma özelliğini taşıyan madende, dekapaj işleminde kullanılan makina parkı üretimin planlı bir şekilde devam edebilmesi için hayati önem taşıyor.

madende-guc-volvo-2

4 adet ekskavatör, 8 adet loader, 1 adet greyder, 1 adet dozer ve 30 adet damperli kamyon ile operasyonun yürütüldüğünü belirten Pullukçu, zorlu şartlarda yüksek performans sunan verimli makinalar ile çalışmanın önemine vurgu yapıyor: “Makina alımı sırasında tüm iş makinası markalarını değerlendiriyoruz. Bölgenin toprak yapısı ve hava koşullarına uygun makinayı tercih etmek çok önemli. Bu noktada bölgede kullanılan referans makina performansları kilit rol oynuyor. 2015 yılında sahamızda yapılan Volvo EC480D paletli ekskavatör demosundan alınan sonuçlar, 2015 yılı sonunda gerçekleştirdiğimiz paket makina satın alımında Volvo İş Makinalarını tercih etmemizin en büyük nedeni” diyor. Volvo iş makinalarının bakımı VISA Düzenli Bakım Anlaşması kapsamında ASCENDUM Satış Sonrası Hizmetler tarafından takip ediliyor. Aylık raporlar ile birlikte de makina yakıt verimliliği en üst düzeyde tutulabiliyor.

madende-guc-volvo-3

Son olarak 2017 yılı yatırımlarından bahseden Pullukçu: “Yeni yılda üretimimizi yüzde 20 oranında arttırmayı planlıyoruz. Aynı zamanda güçlü uluslararası ortaklıklarımızla yeni ocaklar için fizibilite çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda 500 metre civarında 30’a yakın sondaj çalışmamız mevcut” diyor.

Röportajın devamına Forum Makina’nın yeni sayısında ulaşabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Pembe Hitachi

İngiltere’de iş makinaları kiralayan Cosman Plant şirketi, meme kanserine dikkat çekmek için Hitachi Zaxis 130 LCN-5 ekskavatörü pembe renk seçeneğiyle kiralıyor....

16 Ocak 2014

İş Makinası Devrildi Operatör Altında Sıkıştı

Sakarya’nın Pamukova ilçesinde bulunan bir taş ocağında iş makinası devrildi. Ter...

Yıkım Çalışması Yapan İş Makinası Devrildi: 1 Yaralı

Maltepe’de yıkım çalışması sırasında iş makinası devrildi. Kaza sonucunda kabi...

Muş’ta 6 Metrelik Karla Mücadele Sürüyor

Muş’ta karla mücadele sürüyor. Yer yer 6 metreyi aşan karlı yolları temizlemek ü...

Kar Altında Kalan Makina Böyle Kurtarıldı

Hakkari’de kar altında kalan iş makinası başka bir iş makinasının yardımıyla bu...

İş Makinası Buz Kaplı Göle Düştü

Yüzeyi donmuş Çıldır Gölü üzerinde kar temizleme çalışması yapan iş makinesin...

Karla Mücadelede Son Durum!

Ülke genelinde devam eden kar yağışı hemen her bölgede hayatı olumsuz etkiliyor. Ek...

Dev Vinç Ağaç Yüklerken Devrildi

Yeni yıl kutlamaları için çekiciye ağaç yükleyen dev vinç, destek ayaklarını tam...

Bina İş Makinasının Üzerine Devrildi

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Trabzon Çaykara’da yapılan yıkımda, ...

Balıkesir’de İş Makinası Battı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden dere yatağı temizliği yapan iş makinası bataklı...

Kamyon Elektrik Teline Temas Ederse…

Kum yüklü kamyon boşaltma işlemi sırasında elektrik teline temas ederek akıma kapı...

Abdi İpekçi Salonu’nu Volvo’lar Yıkıyor

Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yıkımında sona gelindi. Volvo iş makinalarının da ku...

Adana’da İş Makinası Devrildi

Adana’nın Çukurova ilçesinde elektrik altyapı çalışması yapan iş makinası devr...

Kuyuya Düşen Köpeğin Kahramanı Volvo

Burdur’da, sondaj kuyusuna düşen 2 aylık köpek, 11 saatlik çalışmanın ardından ...