Madende Güç Volvo’da

Günümüzde birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Pullukçu firması, madencilik alanında da 32 yıllık bir tecrübeye sahip. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren H. Burak Pullukçu’ya göre bu başarının altında yatan en önemli sebeplerden biri Volvo iş makinaları.

Farklı sektörlere yaptıkları yatırımlarla Trakya’da bölge ekonomisine değer katan Pullukçu firması, 1985’ten bu yana yer altı madencilik çalışmalarına devam ediyor. Bölgenin önemli kömür ocaklarına ev sahipliği yapan Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde “İbrice Maden İşletmeleri” olarak yürüttükleri açık ocak kömür maden işletmeciliği de bölgenin önemli işverenlerinden biri olduğunu gösteriyor. Yıllık 600 metreküplük değerli madenin yeryüzüne çıkarıldığı ocakta, bunların yüzde 75’i farklı boyutlarda yıl boyunca piyasaya sunuluyor.

madende-guc-volvo

Pullukçu firmasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren H. Burak Pullukçu aynı zamanda Malkara Bölgesi İBRİCE Maden açık ocak kömür işletmeciliği yönetiminde de söz sahibi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Pullukçu, “Trakya bölgesinde hava şartları ulaşımı ve üretimi olumsuz etkiliyor. Ancak sahip olduğumuz makina parkı ve üretim kapasitemiz her koşulda müşteri ihtiyaçlarını karşılamamızı sağlıyor” diyor. Zira toprak yapısındaki kil yoğunluğu sebebiyle Türkiye’nin en zorlu sahalarından bir olma özelliğini taşıyan madende, dekapaj işleminde kullanılan makina parkı üretimin planlı bir şekilde devam edebilmesi için hayati önem taşıyor.

madende-guc-volvo-2

4 adet ekskavatör, 8 adet loader, 1 adet greyder, 1 adet dozer ve 30 adet damperli kamyon ile operasyonun yürütüldüğünü belirten Pullukçu, zorlu şartlarda yüksek performans sunan verimli makinalar ile çalışmanın önemine vurgu yapıyor: “Makina alımı sırasında tüm iş makinası markalarını değerlendiriyoruz. Bölgenin toprak yapısı ve hava koşullarına uygun makinayı tercih etmek çok önemli. Bu noktada bölgede kullanılan referans makina performansları kilit rol oynuyor. 2015 yılında sahamızda yapılan Volvo EC480D paletli ekskavatör demosundan alınan sonuçlar, 2015 yılı sonunda gerçekleştirdiğimiz paket makina satın alımında Volvo İş Makinalarını tercih etmemizin en büyük nedeni” diyor. Volvo iş makinalarının bakımı VISA Düzenli Bakım Anlaşması kapsamında ASCENDUM Satış Sonrası Hizmetler tarafından takip ediliyor. Aylık raporlar ile birlikte de makina yakıt verimliliği en üst düzeyde tutulabiliyor.

madende-guc-volvo-3

Son olarak 2017 yılı yatırımlarından bahseden Pullukçu: “Yeni yılda üretimimizi yüzde 20 oranında arttırmayı planlıyoruz. Aynı zamanda güçlü uluslararası ortaklıklarımızla yeni ocaklar için fizibilite çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda 500 metre civarında 30’a yakın sondaj çalışmamız mevcut” diyor.

Röportajın devamına Forum Makina’nın yeni sayısında ulaşabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Tedbiri Elden Bırakma!

Kentsel dönüşümle birlikte inşaat sektöründe hızlı günler yaşanıyor. İnşaat firmaları deyim yerindeyse  zamanla yarışıyorlar. Yıkımlar esnasında yaşanan iş ...

26 Ocak 2015

Dikkatsizlik Kadının Hayatına Mal Oluyordu

Çin’deki bir kum işletmesinde iş makinesi operatörü işletme şefini kumla birlikte...

Nazilli’de İş Makinası Devrildi

Nazilli’de ağaç arası düzenlenme çalışması yapan iş makinası çalışma sıras...

İş Makinası Kovası Otomobile Çarptı  

Düzce’nin Çilimli ilçesinde çalışması sahasında gerekli güvenlik önlemlerini a...

Güvenli İş Sahası İçin Neler Yapılmalı?

İş sahaları pek çok risk barındıran çalışma alanları. İş makinalarının kulla...

Batman’da İş Makinası Lowbedden Devrildi

Batman Belediyesi’ne ait bir iş makinası, bakım onarım atölyesine götürülmek üz...

Volvo Şantiyeleri Güvenli Hale Getirmeye Hazırlanıyor!

Volvo ve Colas şantiyelerde meydana gelen kazaları azaltmak ve makina çevresindeki insa...

Taş Ocağında Kamyon Devrildi

Kamyon taş ocağında devrildi. Devrilmenin ardından sürüklenen kamyon uçuruma birka...

Trabzon’da iş makinası devrildi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne ait iş makinası, Vakfıkebir ilçesinde eğimli ar...

TIR Dorsesindeki İş Makinası Düştü

Zonguldak’ta TIR’ın üzerinde TIR’ın üzerindeki iş makinası halatlarından kurt...

İş Makinalarında Günlük Bakım

İş makinalarının sağlıklı bir şekilde çalışması ve performansını koruması i...

Verimli ve güvenli çalışmanın yolu; periyodik iş makinası bakımı

İş makinalarının uzun ömürlü olmaları, operatör güvenliğini sağlamaları, ekon...

İş makinasıyla enkaz altında kaldı!

Malatya’da bir binanın yıkımında çalışan iş makinası operatörü Yakup Aladağ,...

İş Kazalarına Dikkat!

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin verilerine göre 2016'nın ilk dokuz a...