Madende Güç Volvo’da

Günümüzde birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Pullukçu firması, madencilik alanında da 32 yıllık bir tecrübeye sahip. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren H. Burak Pullukçu’ya göre bu başarının altında yatan en önemli sebeplerden biri Volvo iş makinaları.

Farklı sektörlere yaptıkları yatırımlarla Trakya’da bölge ekonomisine değer katan Pullukçu firması, 1985’ten bu yana yer altı madencilik çalışmalarına devam ediyor. Bölgenin önemli kömür ocaklarına ev sahipliği yapan Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde “İbrice Maden İşletmeleri” olarak yürüttükleri açık ocak kömür maden işletmeciliği de bölgenin önemli işverenlerinden biri olduğunu gösteriyor. Yıllık 600 metreküplük değerli madenin yeryüzüne çıkarıldığı ocakta, bunların yüzde 75’i farklı boyutlarda yıl boyunca piyasaya sunuluyor.

madende-guc-volvo

Pullukçu firmasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren H. Burak Pullukçu aynı zamanda Malkara Bölgesi İBRİCE Maden açık ocak kömür işletmeciliği yönetiminde de söz sahibi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Pullukçu, “Trakya bölgesinde hava şartları ulaşımı ve üretimi olumsuz etkiliyor. Ancak sahip olduğumuz makina parkı ve üretim kapasitemiz her koşulda müşteri ihtiyaçlarını karşılamamızı sağlıyor” diyor. Zira toprak yapısındaki kil yoğunluğu sebebiyle Türkiye’nin en zorlu sahalarından bir olma özelliğini taşıyan madende, dekapaj işleminde kullanılan makina parkı üretimin planlı bir şekilde devam edebilmesi için hayati önem taşıyor.

madende-guc-volvo-2

4 adet ekskavatör, 8 adet loader, 1 adet greyder, 1 adet dozer ve 30 adet damperli kamyon ile operasyonun yürütüldüğünü belirten Pullukçu, zorlu şartlarda yüksek performans sunan verimli makinalar ile çalışmanın önemine vurgu yapıyor: “Makina alımı sırasında tüm iş makinası markalarını değerlendiriyoruz. Bölgenin toprak yapısı ve hava koşullarına uygun makinayı tercih etmek çok önemli. Bu noktada bölgede kullanılan referans makina performansları kilit rol oynuyor. 2015 yılında sahamızda yapılan Volvo EC480D paletli ekskavatör demosundan alınan sonuçlar, 2015 yılı sonunda gerçekleştirdiğimiz paket makina satın alımında Volvo İş Makinalarını tercih etmemizin en büyük nedeni” diyor. Volvo iş makinalarının bakımı VISA Düzenli Bakım Anlaşması kapsamında ASCENDUM Satış Sonrası Hizmetler tarafından takip ediliyor. Aylık raporlar ile birlikte de makina yakıt verimliliği en üst düzeyde tutulabiliyor.

madende-guc-volvo-3

Son olarak 2017 yılı yatırımlarından bahseden Pullukçu: “Yeni yılda üretimimizi yüzde 20 oranında arttırmayı planlıyoruz. Aynı zamanda güçlü uluslararası ortaklıklarımızla yeni ocaklar için fizibilite çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda 500 metre civarında 30’a yakın sondaj çalışmamız mevcut” diyor.

Röportajın devamına Forum Makina’nın yeni sayısında ulaşabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Mermerde Tercih Volvo

Volvo Türkiye ekibi, Silkar Mermer Ocağı’nı ziyaret ederek, Ocaklar Direktörü Ferhat Gülcemal’den sektöre ve iş makinaları tercihlerine dair görüşlerini aldı. ...

21 Ekim 2016

Ascendum Online Etkinlikle Basınla Buluştu

Ascendum Makina, dijital ortamda gerçekleştirilen ve iş makineleri sektörüne öncül...

Freni Boşalan Silindir Karayolunda Tehlike Saçtı

Frenleri boşalan silindir karayolundaki araçlar için büyük tehlike oluşturdu. Sosyal...

O Tam Bir Efsane

Dayanıklılığının yanı sıra doğru kullanımı ve bakımı sayesinde uzun yıllard...

Uzungeçit’te Karla Mücadele 20 Gündür Sürüyor

Şırnak Beytüşşebap’ta kar nedeniyle kapanan yollarda 20 gündür yol açma çalış...

İş Makinalarında eSIM’e Geçiş İçin Erteleme Talep Edildi

İş makinalarının uzaktan takibiyle daha verimli çalışmasını sağlayacak olan eSIM...

Çin’de 8 Günde Bin Yataklı Hastane İnşa Edildi

Corona virüsü ile mücadelede Çin yeni bir adım attı. Wuhan kentinde sadece 8 günde ...

Elazığ’da Çalışmalar Sürüyor

24 Ocak Cuma günü merkez üssü Elazığ Sivrice olan depremde arama kurtarma çalışma...

İş Makinasında İhracat İthalatı Geçti

İş makinaları pazarında 2018 yılının ikinci yarısında artan döviz kurları neden...

“Sektörün En Güvenilir Adresiyiz”

Türkiye iş makinası pazarında 2019 yılında yaşanan gerileme, iş makinası üretici...

Volvo Yeni Modelini Teste Çıkardı

Elektrikli modellere ağırlık vermeye başlayan Volvo İş Makineleri, yeni lastikli yü...

Daha Düşük Zemin Basıncı İle Çalışıyor

Komatsu dozer sınıfındaki en düşük modeli D155AX-8 LPG ile yere daha az baskı uygul...

Dağ Delinerek Kurtarıldı

Antalya’da 3 gün önce kaybolan ve bir mağarada mahsur kalan oğlak iş makinası yard...

Ekskavatör Kovası Kapak Açtı

Şişe açma yarışında yeni bir boyuta geçildi. Gaziantep’te bir iş makinası üret...