Karla Mücadelede Son Durum!

Ülke genelinde devam eden kar yağışı hemen her bölgede hayatı olumsuz etkiliyor. Ekiplerin aralıksız olarak devam ettiği karla mücadele çalışmalarında son durumu derledik.

Kar yağışı Türkiye’nin her bölgesinde etkili oluyor. Son günlerde metropol şehirlerde etkisini arttırmasıyla birlikte daha da gündeme gelen karla mücadele çalışmaları ülkenin her bölgesinde aralıksız sürüyor. Özellikle kışın sert geçtiği Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde karla mücadele ekiplerinin işi çok daha zor görünüyor. Peki, ülke genelindeki karla mücadele çalışmalarında son durum nedir?

bingöl

Bingöl’de karla mücadele çalışmaları 5 greyder, 5 lastikli yükleyici, 6 kamyon, 2 tuzlama aracı, 2 kaldırım temizleme aracı ve 70 personelle sürdürülüyor. İl merkezinde 24 saat boyunca aralıksız şekilde devam eden çalışmalar dışında farklı bir ekip, kapanan köy yollarının açılması için çalışma yürütüyor.

Kars’ın Sarıkamış ilçesi de karla mücadelenin yoğun şekilde sürdürüldüğü bölgeler arasında yer alıyor. İlçe merkezinde 65 cm olan kar kalınlığı günlük hayatı olumsuz etkiliyor. İlçe merkezi ve bağlı köy yollarının açılması için ekipler aralıksız çalışmaya devam ediyor.

Van

Hakkari’de belediye tarafından başlatılan karla mücadele çalışmaları Karayolları 114. Şube Şefliği ekiplerinin 5 iş makinası, 4 kamyon ve 15 personellik desteği ile devam ediyor. Çalışmalar kapsamında şimdiye kadar 450 kamyon kar şehir dışına taşındı.

Bitlis’te ise il genelinde 70 araç ve 90 personel karla mücadele çalışması sürdürüyor. Kapalı köy yollarını en kısa sürede açmayı hedefleyen yetkililer, bununla ilgili olarak çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bunun yanında Van, Bitlis ve Hakkari’de toplamda 658 yerleşim biriminin yolu kar nedeniyle kapandı.

Kahramanmaraş, kara teslim olan bir başka bölge. İlçelere göre farklılık gösteren kar kalınlığı hayatı olumsuz etkiliyor. Belediye tarafından yürütülen karla mücadele çalışmaları kapsamında il ve ilçelerdeki yolların en sürede açılması hedefleniyor.

ısparta

Isparta genelinde ise 44 mahallede karla mücadele çalışması sürüyor. Şehir merkezinde kar kalınlığının 5 cm’yi geçtiği bazı ilçelerde ise 20 cm’ye ulaştığı belirtiliyor.

Samsun’da kar kalınlığı kent merkezinde 20 cm’ye yaklaştı. Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen karla mücadele çalışmaları kent merkezi haricinde ilçelerde de devam ediyor. İl genelinde kapanan çok sayıda köy yolu bulunuyor.

zonguldak

Zonguldak genelinde de karla mücadele çalışmaları özellikle dünden beri daha yoğun şekilde devam ediyor. Kent merkezinde 15 cm olan kar kalınlığı ilçelerde ise daha da yüksek seviyelere ulaşıyor. Sadece Ereğli ilçesinde 15 adet iş makinası kapanan yolları açmak için aralıksız çalışıyor. Ayrıca, bölgedeki çalışmalar sırasında bir kar küreme aracı devrildi. Operatör kazadan yara almadan kurtuldu.

Bursa genelinde karla mücadele çalışması oldukça geniş bir araç filosu ile sürdürülüyor. 138 araç ve 316 personel 17 ilçede kapanan 51 mahallede temizleme çalışmasını tamamladı.

bursa

Son bir haftadır Trakya bölgesinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. 67 araç ve 208 personeller Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarına 24 saat devam ediyor. Bu çalışmalar sayesinde il genelinde ana arterlerde herhangi bir sıkıntı gözlenmedi.

Tokat’ta 624 köy yolunda 231’i ulaşıma kapalı. İl genelinde 30 cm’yi aşan kar kalınlığı nedeniyle İl Özel İdaresi ekipleri yol açma çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ancak sahadaki ekipler gelen asılsız ihbarlar nedeniyle çalışmalarda istenilen hıza ulaşamıyor.

Denizli

Denizli’de özellikle dün gece boyunca devam eden kar il genelinde pek çok yolun kapanmasına neden oldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen karla mücadele çalışmaları 18 greyder, 14 kar bıçağı, 15 kazıcı yükleyici ve 3 yükleyici ile devam ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Yunus_demir

Sahadan Gelen Fotoğraflar

Operatörlerimizin ve iş makinalarına gönül veren üyelerimizin fotoğraflarını yayınlamaya devam ediyoruz....

24 Mart 2015
Volvo ekskavatörler

2018’in En Fazla İzlenen İş Makinası Videosu Hangisi?

Sosyal medyayı her geçen gün daha da aktif şekilde kullanan iş makinası markaları b...

tokat

Karla Mücadelede Son Durum!

Ülke genelinde devam eden kar yağışı hemen her bölgede hayatı olumsuz etkiliyor. Ek...

hyundai cummins

Elektrikli Ekskavatörün İlk Protopi Test Ediliyor

Hyundai ve Cummins’in ortak çalışması sonucu geliştirilen elektrikli ekskavatörün...

sultangazi kaza

Cebeci’de İş Makinası Yuvarlandı

Döküm sahası düzenlemesi yapan iş makinası bilinmeyen bir nedenle yaklaşık 50 metr...

baret sergisi

Sanat Eserine Dönüşen Baretler

Ankara’da 96 parçadan oluşan baret sergisi CerModern’de ziyaretçilerini bekliyor. ...

yılbaşı ağacı

Dev Vinç Ağaç Yüklerken Devrildi

Yeni yıl kutlamaları için çekiciye ağaç yükleyen dev vinç, destek ayaklarını tam...

antalya sel baskını

İş Makinası Çayda Mahsur Kaldı

Antalya’daki yoğun yağış suların yükselmesine ve sel baskınlarına neden oluyor. ...

bina yıkıldı

Bina İş Makinasının Üzerine Devrildi

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Trabzon Çaykara’da yapılan yıkımda, ...

soygun

Mini Ekskavatör İle ATM Soygunu

Avustralya’nın Victoria eyaletinde hırsızlar akla gelmeyecek bir yöntemle soygun ger...

al makhtoum

2018’in En Büyük İnşaat Projeleri

2018 yılı tamamlanmak üzere… İnşaat alanında birçok yeni ve büyük projenin haya...

ANTALYA’NIN KORKUTELİ İLÇESİ’NDE 200 BİN TL DEĞERİNDE ÇALINAN İŞ MAKİNASI JANDARMA TARAFINDAN ANKARA’DA BULUNUP SAHİBİNE TESLİM EDİLDİ. (ADEM DURMAZ/ANTALYA-İHA)

İş Makinası Parçalanmadan Bulundu

Antalya’nın Korkuteli ilçesinden çalınan iş makinası, parçalanmak üzere götür...

skanska test

Volvo Elektrikli Makinaları Taş Ocağı’nda Test Ediyor

Volvo iş makinaları İsveçli taş ocağı firması Skanska ile 10 haftadır, bir ocakta...

bataklık_2

Balıkesir’de İş Makinası Battı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden dere yatağı temizliği yapan iş makinası bataklı...