Has Beton’a Volvo Desteği

Beton sektörünün köklü firmalarından Has Beton, Volvo ile 30 yıla dayanan işbirliğini yeni ürünlerle tazeliyor. İş Leasing aracılığıyla Volvo’nun 3 yeni lastik yükleyicisini makina parkına katan firma, üretimini arttırmak adına yatırımlarına devam ediyor.

İstanbul Cebeci bölgesinde 1996 yılından bu yana faaliyet gösteren Has Beton; İSFALT, İSTON gibi kamu kuruluşları ve Betonsa, Nuh Beton gibi özel sektör firmalarına agrega tedarik ediyor. Aylık 250-300 bin tonluk agrega üretilirken, bu sayının yeni kurulacak tesisle birlikte 600 bin tona kadar yükseltilmesi hedefleniyor. Hazır beton alanında okul ve hastane gibi büyük projelerinin yürütücülüğünde İş Leasing’in de yardımıyla Volvo’dan destek alan firma, satın aldığı 3 yeni lastik yükleyicisi ile de ilişkilerine de yeni bir boyut kazandırıyor.

has-betona-volvo-destegi

Has Beton’un Volvo ile işbirliği 30 yıllık bir maziye sahip. Gelinen süreci değerlendiren Has Beton Şirket Ortağı Osman Kartal, “İlk Volvo makinemizi 1986 yılında fuarda almıştık, 4480 yükleyici modeliydi. Volvo’nun bütün yükleyici serisini kullanma fırsatı bulduk. Ar-Ge çalışmalarını takip ediyoruz. Volvo iş makineleri, yakıt gideri konusunda ekonomik, operatöre konfor sunuyor ve çok arıza yapan bir marka değil. Önceden L180H kullanıyorduk, L220H’ye geçiş yaptık. Operatörlere makineyi sorduğumuzda neredeyse yarım gazla malzemeye girip kovayı doldurduklarını söylüyorlar. L220H, büyük olmasına rağmen fazla enerji harcamadan yüke rahat bir şekilde girdiği için daha az yakıt tüketiyor. 3 kovayla bir kamyonu doldurabiliyor. Dolayısıyla daha büyük tonajlı makine kullanmak üretim ve maliyet açısından avantaj sağladı” diyor ve ASCENDUM Makina’nın ürünlerinin arkasında durmasının Volvo’yu tercih etmelerindeki en büyük sebeplerden birini oluşturduğunu söylüyor.

has-betona-volvo-destegi-2

Has Beton’un Cebeci’de yer alan tesisinin makina parkındaki ağırlığın Volvo’da olduğunu belirten Kaptan, “Cebeci’deki tesisimizde ikisi L220H, biri L150H ve biri L150G olmak üzere 4 adet Volvo lastikli yükleyici çalışıyor. Ekskavatör olarak 1 adet EC700D ve 1 adet EC350D Volvo paletli ekskavatörün dışında 4 adet ekskavatör daha çalışıyor. Bunların dışında 2 adet delici, 30 adet damperli kamyon ve 2 adet sulama tankeri ocakta faaliyet gösteriyor. Konkasörlerimiz 110’luktu fakat şimdi 2 adet 140’lık tesis kurduk. Böylece üretimi 2 katına çıkaracağız. Pınarhisar’daki ocakta ise 1 adet L150H lastikli yükleyici ve 1 adet EC350D paletli ekskavatör bulunuyor. Orada da 2 adet 110’luk konkasör tesisi mevcut” diyor.

has-betona-volvo-destegi-3

Kartal’a göre piyasada yer alan yeni nesil iş makinaları, sahip oldukları özellikler yönünden birçok benzerlik içerisinde. Buna rağmen her zaman tercihlerinin Volvo olacağını söyleyen Kartal, İş Leasing aracılığıyla yeni satın alınan ürünlerin avantajlarını şöyle açıklıyor: “Leasingle yaklaşık 1 ay önce 2 adet L220H ve 1 adet L150H alımı yaptık. Leasing tercih etmemizin en büyük amacı KDV oranının yüzde 1 olmasıdır. Faiz oranları konusunda İş Leasing uygun bir teklif sundu. Ayrıca İş Bankası’nın yaygınlığı da tercih etmemizde önemli bir etken oldu.”
Haberin devamını forum makinanın yeni sayısında bulabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

İş Makinası Heyelan Altında Kaldı!

Giresun Bulancak’ta taş ocağında meydana gelen heyelan nedeniyle kopan kaya parçaları kara yoluna düştü. Bu sırada o bölgede bulunan iş makinası da kopan kaya parçal...

30 Ekim 2018

Ascendum Online Etkinlikle Basınla Buluştu

Ascendum Makina, dijital ortamda gerçekleştirilen ve iş makineleri sektörüne öncül...

Freni Boşalan Silindir Karayolunda Tehlike Saçtı

Frenleri boşalan silindir karayolundaki araçlar için büyük tehlike oluşturdu. Sosyal...

O Tam Bir Efsane

Dayanıklılığının yanı sıra doğru kullanımı ve bakımı sayesinde uzun yıllard...

Uzungeçit’te Karla Mücadele 20 Gündür Sürüyor

Şırnak Beytüşşebap’ta kar nedeniyle kapanan yollarda 20 gündür yol açma çalış...

İş Makinalarında eSIM’e Geçiş İçin Erteleme Talep Edildi

İş makinalarının uzaktan takibiyle daha verimli çalışmasını sağlayacak olan eSIM...

Çin’de 8 Günde Bin Yataklı Hastane İnşa Edildi

Corona virüsü ile mücadelede Çin yeni bir adım attı. Wuhan kentinde sadece 8 günde ...

Elazığ’da Çalışmalar Sürüyor

24 Ocak Cuma günü merkez üssü Elazığ Sivrice olan depremde arama kurtarma çalışma...

İş Makinasında İhracat İthalatı Geçti

İş makinaları pazarında 2018 yılının ikinci yarısında artan döviz kurları neden...

“Sektörün En Güvenilir Adresiyiz”

Türkiye iş makinası pazarında 2019 yılında yaşanan gerileme, iş makinası üretici...

Volvo Yeni Modelini Teste Çıkardı

Elektrikli modellere ağırlık vermeye başlayan Volvo İş Makineleri, yeni lastikli yü...

Daha Düşük Zemin Basıncı İle Çalışıyor

Komatsu dozer sınıfındaki en düşük modeli D155AX-8 LPG ile yere daha az baskı uygul...

Dağ Delinerek Kurtarıldı

Antalya’da 3 gün önce kaybolan ve bir mağarada mahsur kalan oğlak iş makinası yard...

Ekskavatör Kovası Kapak Açtı

Şişe açma yarışında yeni bir boyuta geçildi. Gaziantep’te bir iş makinası üret...