Has Beton’a Volvo Desteği

Beton sektörünün köklü firmalarından Has Beton, Volvo ile 30 yıla dayanan işbirliğini yeni ürünlerle tazeliyor. İş Leasing aracılığıyla Volvo’nun 3 yeni lastik yükleyicisini makina parkına katan firma, üretimini arttırmak adına yatırımlarına devam ediyor.

İstanbul Cebeci bölgesinde 1996 yılından bu yana faaliyet gösteren Has Beton; İSFALT, İSTON gibi kamu kuruluşları ve Betonsa, Nuh Beton gibi özel sektör firmalarına agrega tedarik ediyor. Aylık 250-300 bin tonluk agrega üretilirken, bu sayının yeni kurulacak tesisle birlikte 600 bin tona kadar yükseltilmesi hedefleniyor. Hazır beton alanında okul ve hastane gibi büyük projelerinin yürütücülüğünde İş Leasing’in de yardımıyla Volvo’dan destek alan firma, satın aldığı 3 yeni lastik yükleyicisi ile de ilişkilerine de yeni bir boyut kazandırıyor.

has-betona-volvo-destegi

Has Beton’un Volvo ile işbirliği 30 yıllık bir maziye sahip. Gelinen süreci değerlendiren Has Beton Şirket Ortağı Osman Kartal, “İlk Volvo makinemizi 1986 yılında fuarda almıştık, 4480 yükleyici modeliydi. Volvo’nun bütün yükleyici serisini kullanma fırsatı bulduk. Ar-Ge çalışmalarını takip ediyoruz. Volvo iş makineleri, yakıt gideri konusunda ekonomik, operatöre konfor sunuyor ve çok arıza yapan bir marka değil. Önceden L180H kullanıyorduk, L220H’ye geçiş yaptık. Operatörlere makineyi sorduğumuzda neredeyse yarım gazla malzemeye girip kovayı doldurduklarını söylüyorlar. L220H, büyük olmasına rağmen fazla enerji harcamadan yüke rahat bir şekilde girdiği için daha az yakıt tüketiyor. 3 kovayla bir kamyonu doldurabiliyor. Dolayısıyla daha büyük tonajlı makine kullanmak üretim ve maliyet açısından avantaj sağladı” diyor ve ASCENDUM Makina’nın ürünlerinin arkasında durmasının Volvo’yu tercih etmelerindeki en büyük sebeplerden birini oluşturduğunu söylüyor.

has-betona-volvo-destegi-2

Has Beton’un Cebeci’de yer alan tesisinin makina parkındaki ağırlığın Volvo’da olduğunu belirten Kaptan, “Cebeci’deki tesisimizde ikisi L220H, biri L150H ve biri L150G olmak üzere 4 adet Volvo lastikli yükleyici çalışıyor. Ekskavatör olarak 1 adet EC700D ve 1 adet EC350D Volvo paletli ekskavatörün dışında 4 adet ekskavatör daha çalışıyor. Bunların dışında 2 adet delici, 30 adet damperli kamyon ve 2 adet sulama tankeri ocakta faaliyet gösteriyor. Konkasörlerimiz 110’luktu fakat şimdi 2 adet 140’lık tesis kurduk. Böylece üretimi 2 katına çıkaracağız. Pınarhisar’daki ocakta ise 1 adet L150H lastikli yükleyici ve 1 adet EC350D paletli ekskavatör bulunuyor. Orada da 2 adet 110’luk konkasör tesisi mevcut” diyor.

has-betona-volvo-destegi-3

Kartal’a göre piyasada yer alan yeni nesil iş makinaları, sahip oldukları özellikler yönünden birçok benzerlik içerisinde. Buna rağmen her zaman tercihlerinin Volvo olacağını söyleyen Kartal, İş Leasing aracılığıyla yeni satın alınan ürünlerin avantajlarını şöyle açıklıyor: “Leasingle yaklaşık 1 ay önce 2 adet L220H ve 1 adet L150H alımı yaptık. Leasing tercih etmemizin en büyük amacı KDV oranının yüzde 1 olmasıdır. Faiz oranları konusunda İş Leasing uygun bir teklif sundu. Ayrıca İş Bankası’nın yaygınlığı da tercih etmemizde önemli bir etken oldu.”
Haberin devamını forum makinanın yeni sayısında bulabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

İş Makinası Buz Kaplı Göle Düştü

Yüzeyi donmuş Çıldır Gölü üzerinde kar temizleme çalışması yapan iş makinesinin bir bölümü, buzun yumuşak olduğu kısımda suya battı. ...

4 Şubat 2019

Metso Outotec Ascendum Makina Güvencesiyle Türkiye’de

Ascendum Makina kırma eleme ekipmanlarının lider üreticisi Metso Outotec’in Türkiye...

Ascendum Online Etkinlikle Basınla Buluştu

Ascendum Makina, dijital ortamda gerçekleştirilen ve iş makineleri sektörüne öncül...

Freni Boşalan Silindir Karayolunda Tehlike Saçtı

Frenleri boşalan silindir karayolundaki araçlar için büyük tehlike oluşturdu. Sosyal...

O Tam Bir Efsane

Dayanıklılığının yanı sıra doğru kullanımı ve bakımı sayesinde uzun yıllard...

İş Makinası Devrildi Operatör Altında Sıkıştı

Sakarya’nın Pamukova ilçesinde bulunan bir taş ocağında iş makinası devrildi. Ter...

Çöpten Bulduklarıyla İş Makinası Maketi Yaptı

15 yaşındaki Hope Emmanuel Frank, yaşadığı bölgedeki malzemeleri kullanarak paletli...

Hitachi’nin Yeni Lastikli Yükleyicisi ZW550-6

Hitachi’nin maksimum 47 bin 780 kilogram çalışma ağırlığına sahip olan yeni last...

Yıkım Çalışması Yapan İş Makinası Devrildi: 1 Yaralı

Maltepe’de yıkım çalışması sırasında iş makinası devrildi. Kaza sonucunda kabi...

Ascendum 60. Kuruluş Yılını Kutluyor

1959 yılında kurulan ASCENDUM bu yıl 60. yaşını kutluyor. GO (ileri) mottosu temel a...

Operatör Olarak Çalıştığı Belediye’ye Başkan Seçildi

Operatör olarak çalıştığı belediyeye başkan seçildi. Geride bıraktığımız Mah...

Muş’ta 6 Metrelik Karla Mücadele Sürüyor

Muş’ta karla mücadele sürüyor. Yer yer 6 metreyi aşan karlı yolları temizlemek ü...

Case CX500C İlk Kez Mermer Fuarı’nda

Case CX500C paletli ekskavatör ilk kez İzmir Mermer Fuarı’nda tanıtıldı....

Mermerin Lideri Sahne İçin Hazır!

ASCENDUM Makina, 25. İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda mermer ...